LT EN
Bendraukime socialiniuose tinkluose

Gera muzika - geriems žmonėms!

MECENATAS
GENERALINIS RĖMĖJAS
DIDIEJI RĖMĖJAI
FESTIVALIO RĖMĖJAI
INFORMACINIAI RĖMĖJAI
BIČIULIAI
Naujienos
03
Birželio

Klaipėdą užliejo džiazai

Oficialiai startavo jau 22-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis

Oficialiai startavo jau 22-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.  Festivalio pradžia iškilmingai paskelbta Klaipėdos piliavietėje. Čia skambant S. Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestro ir festivalio įkūrėjo Vytauto Grubliausko (Kongo) atliekamoms fanfaroms iškelta Klaipėdos miesto vėliava. Vėliavą iškėlė Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė ir festivalio mecenato AB „Klaipėdos baldai“ atstovai - Ilona Žemgulytė, Erika Vasauskienė, Laertas Janušauskas.
04
Birželio

Muzikos terapijos seminaras abejingų nepaliko

Padėkos žodžiai iš dalyvių

Penktadienį vykęs Klaipėdos pilies džiazo festivalio drauge su JAV ambasada Lietuvoje organizuotas nemokamas muzikos terapijos seminaras „Muzika gydo“ dalyviams paliko neišdildomą įspūdį.
02
Birželio

Pirmieji festivalio svečiai

Šiąnakt į Klaipėdą atvyko pirmosios džiazo žvaigždės

Likus vos dienai iki 22-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio pradžios, uostamiestis sulaukė pirmųjų svečių, kurie jau šį savaitgalį koncertuos festivalio scenoje. Pirmieji Klaipėdą šiąnakt pasiekė: jaunatviškieji bulgarai „Funky Miracle“ bei charizmatiškoji džiazo pianistė japonė Keiko Borjeson.
02
Birželio

Transportas FESTIVALIO METU

Eismo pasikeitimai

Š. m. birželio 3 ir 4 dienomis vyksiančio „XXII tarptautinio Klaipėdos pilies džiazo festivalio“ metu organizuojami papildomų autobusų maršrutų Nr. 88 ir Nr. 170 naktiniai reisai. 88 maršrutas „Turgus – Jūrininkų st.”: Senasis turgus – Taikos pr. – Smiltelės g. – Vingio g. ir ta pačia trasa atgal...
03
Birželio

Jojo Mayer Klaipėdoje

Klaipėdą pasiekė Amberton Air sraigtasparniu

Ketvirtadienio vakarą į uostamiestį atvyko vienas iš pagrindinių jau penktadienį startuosiančio 22-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio svečių – „Būgnų dievas“ Jojo Mayer. Pasaulinį pripažinimą susilaukęs būgnininkas į Klaipėdą iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto buvo atskraidintas bendrovės „Amberton Air“ sraigtasparniu.
01
Birželio

Džiazas skatina kilti aukščiau visko

Karolis Janulis

„Džiazas skatina kilti aukščiau visko“, - teigia iš Klaipėdos kilęs Karolis Janulis, kurio iš paukščio skrydžio užfiksuotus įspūdingus Lietuvos vaizdus giria tokie žiniasklaidos gigantai kaip BBC, „Daily Mail“, „The Telegraph“, „The Guardian“, „People's Daily, China“ ir kt.
02
Birželio

Dovana Jauniesiems Klaipėdiečiams

Keiko Borjeson meistriškumo pamoka

Penktadienį uostamiestį nenuilstamame džiazo ritme paskandinsiantis 22-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis jauniesiems muzikantams dovanoja nemokamą japonės Keiko Borjeson meistriškumo pamoką. K. Borjeson meistriškumo pamoka jauniesiems muzikantams vyks ketvirtadienį (birželio 2 d.), 14.00 val., Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje (Statybininkų pr. 2, 204 auditorija).
01
Birželio

MUZIKA GYDO

Nemokamas muzikos terapijos seminaras

Penktadienį (birželio 3 d.), nuo 12 iki 14 val., Klaipėdos pilies džiazo festivalis drauge su JAV ambasada Lietuvoje organizuoja nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“. Jį ves muzikos pedagogas Linas Švirinas, o seminaro svečiai - žinomas JAV bliuzo atlikėjas Carlos Johnson ir viena originaliausių džiazo pianisčių japonė Keiko Borjeson.
05
Birželio

NEWLUX

Džiazo stereotipų laužytojai

„Newlux“ tikrai nėra įprasta džiazo muzikos grupė. Šių charizmatiškų vaikinų iš Rusijos kultūros sostine tituluojamo Sankt Peterburgo atliekama muzika skamba puikiai bet kokioje scenoje. Juolab kad tai – nusistovėjusių džiazo muzikos stereotipų laužytojai. Savaip, džiazo muzikos stiliuje  perdainuodami garsiausius pasaulio muzikos hitus, „Newlux“ išskirtinai profesionaliai visiems gerai žinomiems kūriniams suteikia visiškai naują, dar negirdėtą ir nuotaikingą skambesį.
04
Birželio

Klaipėda Jazz Race

Jūrinių jachtų taurė

„Gera muzika geriems žmonėms, po plazdenančiomis burėmis“ – matyt taip tiksliau turėtų skambėti Klaipėdos pilies džiazo festivalio šūkis. Nes kaip ir dera tikram prie jūros gimusiam renginiui, šiandien festivalis jau nebeįsivaizduojamas be gretimais mariose plazdenančių burių. 
03
Birželio

CARLOS JOHNSON BLUES BAND

Duoklė bliuzo broliams

„Gera muzika geriems žmonėms“ - šiuo šūkiu vedamas jau 22-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio pirmąjį savaitgalį tradiciškai pakvies ne tik pasiausti skambant garsiausiems pasaulio džiazo ritmams, bet ir atiduos „privalomąją duoklę“ tikriems bliuzo mylėtojams. Šiemet ši užduotis patikėta unikaliam bliuzo atlikėjui ir gitaristui iš Jungtinių Amerikos valstijų Carlos Johnson.
02
Birželio

Džiazuojanti paroda

Daugiau nei tradicija

Svariu Klaipėdos pilies džiazo festivalio akordu jau tapo uostamiesčio Baroti galerijoje rengiamos „Džiazuojančios parodos“. Ir tai daugiau nei graži tradicija, mat šiandien festivalis – jau neatsiejama Klaipėdos kultūrinio gyvenimo dalis, naujai bendrai „džiazuojančiai“ kūrybai suvienijanti ne tik muzikos, bet ir kitų meno sričių atstovus.
04
Birželio

ELECTRO DELUXE BIG BAND

Vilkai ėriuko kailyje

Tai garsiausių pasaulio muzikos festivalių geidžiami svečiai ir pastarojo meto Prancūzijos džiazo muzikos radijo stočių TOP dešimtukų karaliai. Išties, per 15 savo gyvavimo metų „Electro Deluxe Big Band“ iš electro-jazz muzikos stiliaus pionierių tapo aukščiausios klasės, unikaliu soul ir funk muzikos  energetiniu kokteiliu, vienu ritmu judėti priverčiančiu net ir pačias didžiausias žiūrovų minias.
03
Birželio

VILIJA MATAČIŪNAITĖ IR KAUNAS BIG BAND

„Natalie Cole prisimenant“

Auksinis Lietuvos balsas Vilija Matačiūnaitė ir profesionalusis džiazo orkestras Kaunas Big Band specialiai 22-ąjam festivaliui paruošė iki šiol dar niekur negirdėtą programą „Natalie Cole prisimenant“.
12
Gegužės

„Eurovizijos“ akimirkas fiksuoja ir klaipėdiečiai

Antradienio vakarą Švedijoje startavusios „Eurovizijos“ akimirkas fiksuoja ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio savanorių fotografų komandos nariai. Į „Euroviziją“ profesionalūs uostamiesčio fotografai Eglė Sabaliauskaitė ir Laurynas Butkevičius buvo specialiai deleguoti Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorių. O jų užfiksuotos „Eurovizijos“ užkulisių akimirkos jau sėkmingai Lietuvai ir pasauliui skleidžią žinią apie Donatą Montvydą bei intensyvų jo pasiruošimą šio vakaro pasirodymui.
05
Birželio

KLAIPĖDA JAZZ DANCER

Vaikų „Optimist“ klasės jachtų regata

Sekmadienio popietę, Danės upėje, tarp Pilies ir Biržos tiltų, „Klaipėda Jazz Dancer“ regatoje susirungs apie dešimt „Optimist“ klasės jachtų. Vėją šioje regatoje gaudys dar tik pradedantys buriuoti. GERO VĖJO!
04
Birželio

KEIKO BORJESON

Priešnuodis blogoms žinioms

Japonė Keiko Borjeson – tai ko gero viena iš šarmingiausių pirmąjį birželio savaitgalį Klaipėdą sudrebinsiančio jau 22-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio svečių. Kartu tai ir viena iš originaliausių džiazo pianisčių bei unikali improvizacijų meistrė, grojusi net ir Baltuosiuose Rūmuose.
03
Birželio

FUNKY MIRACLE

Jaunieji muzikos stebukladariai

„Grupę „Funky Miracle“ galime drąsiai vadinti jaunaisiais muzikos stebukladariais. Savo kūryboje jie meistriškai deriną visą eilę skirtingų muzikos stilių, tokių kaip: jazz, funk, blues, fusion, acid ir pop, taip sukurdami originalų, savitą ir kiekvieną judėti priverčiantį ritmą“, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė. 
02
Gegužės

S. ŠIMKAUS PUČIAMŲJŲ ORKESTRAS

Šalies vicečempionai

Klaipėdos S.Šimkaus konservatorija šiandien gali didžiuotis tuo, kad būtent čia pirmiausia Lietuvoje buvo pradėti profesionaliai ruošti pučiamųjų instrumentų specialistai.
02
Gegužės

STOP JAZZ

Jaunieji Klaipėdos talentai

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos grupė STOP JAZZ – dar vienas jaunųjų Klaipėdos muzikos talentų kolektyvas. STOP JAZZ, su nuolat atsinaujinančia sudėtimi, gyvuoja jau daugiau nei 10 metų. Šis ne tik talentingų, bet ir ambicingų muzikantų kolektyvas jau yra tapęs gausybės konkursų prizininkais. O kaip jie sako patys: „Pasiekti laimėjimai tik dar labiau skatina atsiduoti džiazo muzikai ir improvizacijai“.
05
Birželio

Stefan Gwildis ir Tobias Neumann

Romantiškieji vokiečiai

Festivalis tradiciškai pakvies ne tik pasiausti skambant garsiausiems pasaulio džiazo ritmams, bet ir pasinerti į romantikos sūkurį. Ši užduotis šiemet patikėta  duetui iš Hamburgo Stefan Gwildis (vokalas) ir Tobias Neumann (klavišiniai). Tikriausiai negali būti nieko romantiškesnio, nei skambant užburiantiems soul ir ritmenbliuzo ritmams stebėti besileidžiančią saulę.
04
Birželio

JOJO MAYER projektas BUDDY RICH TRIBUTE

Sugrįžtanti būgnų audra

„Ekperimentų karalius“, „Uraganinis būgnininkas“ ar „Būgnų dievas“ – tai tik keli iš daugelio pasaulinio pripažinimo susilaukusiam būgnininkui Jojo Mayer žiūrovų ir kritikų išsakytų epitetų. Taip, jis darsyk grįžta į uostamiestį, kad kartu su geriausius Vakarų Lietuvos muzikantus suvienijusiu Klaipėdos džiazo orkestru vėl sudrebintų Klaipėdos pilies džiazo festivalio sceną.
03
Birželio

„Shakatak“

Britų legendos

Daugiau nei 30 metų neblėstanti sėkmė ir populiarumas, kone dešimtys išleistų diskų ir pasaulio radijo stočių TOP dešimtukus šturmavę hitai – visa tai britų džiazo muzikos legendos „Shakatak“. Kartu tai ir pirmasis viešai pristatomas jau 22-ojo, unikalaus ir nemokamo Klaipėdos pilies džiazo festivalio programos deimantas.
04
Birželio

Apple Tea

Baltarusijos džiazo vizitinė kortelė

„Apple Tea“ – tai tikra Baltarusijos džiazo vizitinė kortelė, vienas populiariausių kaimyninės šalies džiazo kolektyvų, gyvuojančių jau daugiau nei du dešimtmečius. O jų grojama muzika skirta ne tik džiazo fanams. Ryškūs, garsūs ir nuotaikingi „Apple Tea“ muzikantai patiks kiekvienam be išimties kokybiškos muzikos mylėtojui“, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.
29
Balandžio

Uosto direkcija

Džiazo festivalio globėja

Uosto direkcija, būdama miesto bendruomenės dalis, nėra abejinga miestui svarbiems projektams, uostamiestyje organizuojamoms šventėms, didžiausiems miesto renginiams. Šiandien Uosto direkcija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su asociacija „Klaipėdos džiazo festivalis“.
30
Balandžio

Tarptautinę džiazo dieną Klaipėdoje

Beveik 10 koncertų

Balandžio 30 d., pasauliui minint Tarptautinę džiazo dieną, jau tradiciškai džiazo muzikos garsai užlies ir Klaipėdą. Šiemet džiazo dienos uostamiestyje būsią dar siautulingesnės ir įsimintinesnės, nei ankstesniais metais. Džiazo muzika suskambs beveik dešimtyje miesto barų ir restoranų, o pagrindiniu tos dienos „desertu“ taps specialiai Tarptautinei džiazo dienai atgimsianti ir vienintelį pasirodymą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro fojė surengsianti legendinė uostamiesčio džiazo grupė „Duodi Jazz Band“.
20
Balandžio

„Džiazo žvaigždės“ apdovanojimas

Nusipelniusiems džiazo propaguotojams

Pirmą kartą Lietuvos muzikos istorijoje įteiktą „Džiazo žvaigždės“ apdovanojimą įsteigė Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Jo organizatorės Ingos Grubliauskienės teigimu, tikimasi, kad „Džiazo žvaigždės“ apdovanojimai taps gražia nauja uostamiesčio džiazo muzikos tradicija bei nuo šiol kasmet numatoma šį    skirti labiausiai nusipelniusiems Klaipėdos džiazo muzikos propaguotojams.
30
Balandžio

DOUDI JAZZ BAND

Atgims Tarptautinę džiazo dieną

„Doudi Jazz Band“ –  tai viena populiariausių ir reikšmingiausių klasikinio džiazo grupių Lietuvoje, suvienijusi patyrusius, ryškius ir savitus šalies džiazo meistrus bei išsiskyrusi giliu atliekamų džiazo stilių pojūčiu, preciziška ir profesionalia interpretacija, artistiškumu. Kolektyvo nariai: Vytautas Grubliauskas Kongas (vokalas, trimitas), Algis Kilis (saksofonas), Edmundas Federavičius (būgnai), Arnoldas Jankūnas (klavišiniai).
29
Balandžio

Džiazuojantis trio

Tarptautinis muzikinis projektas

Tarptautinės džiazo dienos išvakarėse,  balandžio 29 dieną 16 val.,  startuoja tarptautinis muzikinis projektas ,,Džiazuojantis trio". Visus šio žanro gerbėjus kviečiame pasiklausyti džiazo po atviru dangumi prie Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos (lauko scena nuo tvenkinių pusės). 
27
Vasario

J. Svirnelytė ir T. Grabys

Nauji džiazo veidai

Žurnalistams Jolantai Svirnelytei ir Tadui Grabiui patikėtos naujos atsakingos pareigos – jie tapo Klaipėdos pilies džiazo festivalio ambasadoriais ir naujaisiais jau 22-ojo unikalaus uostamiesčio festivalio vedėjais. Ši naujiena pristatyta Vilniaus knygų mugės Muzikos salėje veikiančiame Klaipėdos pilies džiazo festivalio stende „Aš myliu Klaipėdą“.
25
Vasario

Prezidentė aplankė Klaipėdos stendą

Klaipėdos Džiazai Muzikos salėje

Sostinėje prasidėjusioje Vilniaus knygų mugėje duris atvėrė ir specializuota Muzikos salė, kurioje uostamiestį atstovauja Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda, šiemet pristatanti jungtinį uostamiesčio muzikos stendą „Aš mylių Klaipėdą“.  
01
Gruodžio

Aš MYLIU Klaipėdą

DŽIAZUOJANTI FOTOGRAFIJOS PORTRETŲ PARODA

Atidaryta džiazuojanti fotografijos portretų paroda „Aš MYLIU Klaipėdą“.  Skambant Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestro atliekamos muzikos garsams uostamiesčio PC „Akropolis“, prie knygyno „Pegasas“, atidaryta nauja džiazuojanti fotografijos portretų paroda „Aš MYLIU Klaipėdą“.
08
Lapkričio

Dokumentinis filmas

Dokumentinis filmas

Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda didžiuodamasi pristato dokumentinio filmo apie festivalį "Kaip grūdinosi džiazas" premjerą.  Žinia, kiekvienos vasaros pradžioje nenuisltamame džiazo muzikos ritme uostamiestį paskandinančio Klaipėdos pilies džiazo festivalio šiemet jau būta jubiliejinio, 20-ojo. Būtent todėl, pasak festivalio vadovės Ingos Grubliauskienės, ir nuspręsta kino juostoje įamžinti pačias įsimintiniausias akimirkas, nutikusias per du festivalio gyvavimo dešimtmečius.