TILL BRöNNER SEPTET

Ištirpdys festivalio širdis

Gera muzika geriems žmonėms, po plazdenančiomis burėmis – šiuo šūkiu vedamas jau 23-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio pirmąjį savaitgalį tradiciškai pakvies ne tik pasiausti skambant garsiausiems pasaulio džiazo ritmams, bet ir pasinerti į ramybės bei romantikos sūkurį. Ši užduotis šiemet patikėta Till Brönner septet, vienam iš ryškiausių 23-ojo festivalio programos karūnos brangakmenių.

Till Brönner nesistengia būti į nieką panašus, jis tiesiog – unikalus ir nepakartojamas. Tai įrodo ne tik jo gebėjimas elegantiškai ir subtiliai balansuoti tarp grojimo trimitu ir dainavimo, bet ir jo išskirtinis talentas pasirodymo metu sukurti nepakartojamą, saulėtą ir šviesią atmosferą. Tad jau dabar įsivaizduoju, kaip leidžiantis saulei ir festivalio scenoje skambant Till Brönner atliekamoms melodijoms, meilė tiesiog sklandys ore“, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.
Till Brönner – vienas žinomiausių Vokietijos džiazo muzikantų. Trimitininkas, dainininkas, kompozitorius, aranžuotojas ir prodiuseris 2009-aisiais buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui „Geriausio instrumentinio džiazo solo“ kategorijoje, o prieš metus, Tarptautinės džiazo dienos proga, buvo pakviestas pasirodyti Baltuosiuose rūmuose. Till Broner taip pat yra ir
UNESCO globojamos Tarptautinės džiazo dienos ambasadorių – žymiausių pasaulio džiazo muzikantų – sąraše.
Berlyne gyvenantis trimitininkas pirmosios šlovės kaip solistas sulaukė būdamas populiarios Berlyno džiazo grupės „RIAS Big Band“ sudėtyje, o visai netrukus, 1994-aisiais, padedamas legendinio bosisto Ray Brown ir būgnininko Jeff Hamiltonk, išleido pirmąjį savo albumą „Generations of Jazz“. Tai buvo tikra sensacija to meto Vokietijos džiazo muzikoje
Ne ką mažesnio susidomėjimo sulaukė paskutinysis, 2016-aisiais trimito virtuozo ir vokalisto išleistas albumas „The Good Life“. Tai tarsi iššūkis, kuriame Till Brönner, pasinaudodamas išbandytais ir patikrintais džiazo standartais, lengvai besimėgaudamas papasakoja visai naują ir originalią istoriją su netikėtais muzikiniais posūkiais. Dauguma kritikų stebisi muzikanto sugebėjimu išlikti ištikimu sau ir be abejonės sutiktų, kad savitasis Till Bronner privalo būti įtrauktas į džiazo istorijos metraščių puslapius.
Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje Till Brönner pasirodys kartu su savo 6 muzikantų grupe.
Till Brönner:

Festivalio remėjai
Festivalio mecenatas
Generalinis remėjas
Festivalį finansuoja
Didysis bičiulis
Didysis partneris
Didysis remėjas
IT, media
Festivalio viešbutis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Renginio mecenatas
Didysis bičiulis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Generalinis remėjas
Didysis partneris
Didysis remėjas
Festivalį finansuoja
IT, Media
Festivalio viešbutis