Startuoja antroji festivalio diena

XXIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis įsibėgėja

Penktadienis žada dar daugiau unikalios džiazuojančios nuotaikos gerą muziką mylintiems geriems žmonėms, o festivalio scenoje Kruizinių laivų terminale šį vakarą sulauksime išskirtinių svečių iš Estijos, Airijos, Prancūzijos ir kt.

18.00 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į „Džiazuojančių“ jachtų paradą vyksiantį Danės upėje. Jos metu Danės upę puoš džiazuojančios jachtos bei skambės S. Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestro atliekama muzika.
18.15 val. Klaipėdos piliavietėje bus iškilmingai pakelta Klaipėdos miesto vėliava, muzikuojant Klaipėdos džiazo orkestrui.
Nuo 18.30 val. muzika netils Kruizinių laivų terminale. Pirmasis festivalio scenoje pasirodys Trump‘as. Taip, Trump‘as, tiesa, ne Donaldas, o Janno, kartu su savo ištikimu palydovu – „Trump Conception“ orkestru. Sparčiai savo šalyje išpopuliarėjęs ir vienas talentingiausių pastarojo meto Estijos džiazo muzikos kolektyvų atvyksta tam, kad savo išskirtine meile muzikai XXIII Klaipėdos pilies džiazo festivalio klausytojams darsyk primintų apie neblėstantį džiazo vaidmenį skleidžiant ir puoselėjant visuotines vertybes.
Iškart po jų į scenoje – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras kartu dirigentu iš Vokietijos Pavel Klimashevsky, muzikantais Sauliumi Šiaučiuliu, Pauliumi Stonkumi, Eugenijumi Jonavičiumi, Edmundu Federavičiumi ir atlikėju Jonu Sakalausku. Kartu jie atliks specialiai festivaliui paruoštą programą „Songs of Summer and Love“.
Lyg dangaus pakylės galingais, nepriekaištingai tarpusavyje derančiais balsais prisotintas Dublino gospelo choras, kurio sudėtyje net 30 atlikėjų ir muzikantų. Puikiai jazz, soul ir RnB repertuaruose besijaučiantis choras neabejoja, jog skambant jų kūrybingoms šiuo metu populiarių muzikos hitų interpretacijoms Klaipėdos pilies džiazo festivalio žiūrovas net nepajus, kai ims šokti ir dainuoti drauge.
Vakarą vainikuos charizmatiškoji džiazo atlikėja ir gitaristė, kuriai nėra ribų – Nina Attal. Jai tik 25-eri, tačiau jos biografijoje jau daugiau nei 500 koncertų ir pasirodymų. Beje, jos muzikinę karjerą paženklino ir grojimas kartu su pasaulinį populiarumą pelniusiomis muzikos žvaigždėmis iš Prancūzijos „Electro Deluxe Big Band“, praėjusiais metais nepalikusiomis abejingų ir Klaipėdos festivalio žiūrovų.
Pasibaigus koncertui, visi kviečiami į klube „Kaštonas“ (Danės g. 6) vyksiantį „Jam session“ drauge su „Jazz Miniatures“.
Beje, nuo ketvirtadienio iki šeštadienio Lietuvos uostamiestis tapo ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos „Baltic Sail“ uostu. 10 išskirtinių burlaivių – „Kapitan Borchardt“, „Bryza H“, „Antica“, „Ark“, „Baltic Star“, „Zia“ ir kt. – neabejotinai įkvėps jūrinės dvasios bei vasaros nuotaikos, o klaipėdiečiai ir miesto svečiai gali ne tik jai grožėtis, bet ir juos aplankyti ar jais pasiplaukioti.
Tęsiant ilgametę festivalio bei Lietuvos buriuotojų sąjungos draugystę, pirmąjį birželio savaitgalį startuos ir jau tradicine tapusi regata „Jūrinių jachtų taurė – Klaipėda Jazz Race“, kurioje dalyvaus stipriausios Lietuvos kreiserinės jachtos. Dauguma plaukimų vyks Baltijos jūroje, o vienas – 16.00 val. penktadienį – specialiai Kuršių mariose, kad festivalio žiūrovai galėtų iš arti pasimėgauti baltasparnių jachtų kova.

Festivalio remėjai
Festivalio mecenatas
Generalinis remėjas
Festivalį finansuoja
Didysis bičiulis
Didysis partneris
Didysis remėjas
IT, media
Festivalio viešbutis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Renginio mecenatas
Didysis bičiulis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Generalinis remėjas
Didysis partneris
Didysis remėjas
Festivalį finansuoja
IT, Media
Festivalio viešbutis