NAUJAS FESTIVALIO SIMBOLIS

Siurrealistinis trimitininkas

Nenumaldomai artėjančio 23-iojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio naujuoju simboliu tapo Algio Kriščiūno sukurtas siurrealistinis trimitininkas. Kartu šis simbolis tapo ir pagrindiniu prieš kelias dienas startavusios atnaujintos festivalio svetainės jazz.lt akcentu.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorės Ingos Grubliauskienės teigimu, šiemet festivalis taip pat pakvies ir į poparto kūrėjo, tapytojo, knygų iliustratoriaus, fotografo, muzikanto ir dainų tekstų autoriaus A. Kriščiūno darbų parodą Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1) „Gyvenimo džiazas“. Oficialus parodos atidarymas – gegužės 31 d. 18.00 val. Džiazuojančios dvasios kupino renginio metu suskambs ir BETE SMATE bei Janis Amantovs & friends atliekamos muzikos garsai.

Egzistencializmas ir humanistinė pasaulėžiūra – tai pagrindinės A. Kriščiūno kūrybos gairės, o kiekvienas jo kūrinys gimsta iš džiaugsmo ar iš nerimo ir turi savo istoriją. Kiekviename kūrinyje užkoduota žinutė, kurią perskaitysi taip, kaip tuo metu jautiesi. Tai nėra vien interjero detalė – ant sienos kabantis paveikslas skleidžia savitą nuotaiką, ir ji keičiasi priklausomai nuo stebėtojo būsenos. Dailininko įdėtas jausmas yra tik pusė darbo – tikrąją emocinę kūrinio vertę pajunti pridėdamas savo gyvenimo patirtis.

Algio Kriščiūno paveiksluose siurrealistinis stilius taikomas siekiant išgryninti svarbiausią mintį: gyvenimas yra toks, kokį mes jį įsivaizduojame. „Dar būdamas paauglys tušinuku ant riešo užsirašiau – „Art makes life worth living“. Per daugybę metų raidės nuo rankos nusitrynė, bet užrašas liko giliai širdyje“, – sako A. Kriščiūnas.

Tikriausiai neatsitiktinai A. Kriščiūno sukurtas siurrealistinis trimitininkas tapo ir naujuoju Klaipėdos pilies džiazo festivalio simboliu.

„O apie trimitininką istorija tokia – juk tai visų laikų džiazo legenda Louis Armstrong! Jo grojimas ir balsas man yra geros muzikos etalonas. Todėl pavaizdavau jį virš Klaipėdos, kaip virš miesto skambančio džiazo simbolį“, – pažymi A. Kriščiūnas.

Siurrealistinis trimitininkas – tai ir pagrindinis atnaujintos festivalio svetainės jazz.lt akcentas. Ją atnaujino klaipėdiečių IT sprendimų ir dizaino bendrovė „Koralis“, dirbanti su pasauliniais prekiniais ženklais „Nike“, „Microsoft“ ir kt.

„Nuo šiol jazz.lt – tai šiuolaikiško ir unikalaus dizaino svetainė, pritaikyta itin patogiam naršymui tiek kompiuteryje, tiek ir telefone. Siekėme, kad kiekvienas Klaipėdos pilies džiazo festivalio lankytojas kuo greičiau ir paprasčiau galėtų atrasti jam labiausiai patinkančių pasaulio džiazo žvaigždžių koncertų datas, susipažinti su jį dominančiomis festivalio naujienomis ar pasimėgauti fotografų užfiksuotomis akimirkomis“, – sako „Koralio“ vadovas Vytis Radvila.

Festivalio remėjai
Festivalio mecenatas
Generalinis remėjas
Festivalį finansuoja
Didysis bičiulis
Didysis partneris
Didysis remėjas
IT, media
Festivalio viešbutis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Renginio mecenatas
Didysis bičiulis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Generalinis remėjas
Didysis partneris
Didysis remėjas
Festivalį finansuoja
IT, Media
Festivalio viešbutis