Džiazo fiesta įsibėgėja

Skambant fanfaroms iškelta Klaipėdos miesto vėliava

Penktadienį, Klaipėdos piliavietėje, iškilmingai pažymėtas jau 23-iojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio startas – skambant fanfaroms iškelta Klaipėdos miesto vėliava.

Vėliavą iškėlė lietuviškų šaknų turinti Naujojo Orleano garbės konsulė Jacquelyn Sophie Brechtel Clarkson kartu su festivalio mecenato AB „Klaipėdos baldai“ direktoriumi Vidu Mišeikiu ir buvusiu Lietuvos ambasadoriumi JAV, LR Seimo nariu Žygimantu Pavilioniu.
Vėliava iškelta skambant Klaipėdos džiazo orkestro ir Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko atliekamoms fanfaroms. Įdomi detalė – jiems pritarė perkusionistas iš JAV Vern Spevak, tradicinius mušamuosius šįkart iškeitęs į tikrą kalvių priekalą, o mušamųjų lazdeles – į kalvių plaktukus.
Beje, apie pusvalandžiu anksčiau klaipėdiečiai ir miesto svečiai buvo pakviesti ir į „Džiazuojančių“ jachtų paradą vykusį Danės upėje. Jo metu Danės upę puošė džiazuojančios jachtos bei skambėjo S. Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestro atliekami muzikos garsai.
Daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės, beveik trys dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, meninių projektų, renginių ar seminarų, kelios dešimtys burėmis pasidabinusių laivų bei šimtai džiazuojančius vėjus gaudančių buriuotojų ir, kas svarbiausia, dešimtys tūkstančių Klaipėdą užplūdusių gerą muziką mylinčių gerų žmonių, visa tai – 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.
Šiemet Klaipėdos pilies džiazo festivalis, kaip ir dera prie jūros gimusiam bei augusiam festivaliui, ir vėl bus pagardintas plazdenančių burių prieskoniu. Mat pirmąjį šių metų birželio savaitgalį Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos „Baltic Sail“ uostu. Išskirtiniai burlaiviai neabejotinai įkvėps jūrinės dvasios bei vasaros nuotaikos, o klaipėdiečiai ir miesto svečiai gali ne tik jais grožėtis, bet ir juos aplankyti ar jais pasiplaukioti.

Festivalio remėjai
Festivalio mecenatas
Generalinis remėjas
Festivalį finansuoja
Didysis bičiulis
Didysis partneris
Didysis remėjas
IT, media
Festivalio viešbutis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Renginio mecenatas
Didysis bičiulis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Generalinis remėjas
Didysis partneris
Didysis remėjas
Festivalį finansuoja
IT, Media
Festivalio viešbutis