„Dideli nematomi dalykai“

Atidaryta A. Kriščiūno paroda

Trečiadienį Klaipėdos Baroti galerijoje atidaryta poparto kūrėjo, tapytojo, knygų iliustratoriaus, fotografo, muzikanto ir dainų tekstų autoriaus Algio Kriščiūno paroda „Dideli nematomi dalykai“, skirta 23-iajam Klaipėdos Pilies džiazo festivaliui.

Šioje A. Kriščiūno parodoje nebeabejotinai apstu visko – nuo švelnių, melancholiškų paveikslų iki ekspresyvaus, spalvomis ir personažais rėkiančio poparto. Autorius parodoje skirtingus darbus parinko specialiai, norėdamas atspindėti gyvenimo įvairovę, kai po ramių dienų ateina audringos. Jo paveikslai turi aiškius, nukreipiančius pavadinimus, bet jie yra labiau „rekomendacinio“ pobūdžio – tik momentinė, tuo metu aplankiusi nuotaika. Ir jei žiūrovas kūriniui sugalvos kitokį pavadinimą, jis bus atlikęs psichologinį testą.
Parodoje eksponuojami originalūs darbai tapyti akrilu ir aliejiniais dažais bei kiekvienam prieinami paveikslų printai. „Noriu, kad menas kabėtų ne tik pasiturinčių žmonių namuose. Kokybiškas printas dažnai atrodo ne ką pigiau, nei brangus originalas. Ir svarbiausia – namams suteikia savitumo“,- savo idėją eksponuoti ne tik originalus aiškina menininkas Algis Kriščiūnas.
Beje, pagrindiniu 23-iojo festivalio simboliu taip pat tapo A. Kriščiūno kūrinys – siurrealistinis trimitininkas, o tiksliau – virš Klaipėdos, kaip virš miesto skambančio džiazo simbolis pavaizduotas visų laikų džiazo legenda Louis Armstrong.
Džiazuojančios dvasios kupino A. Kriščiūno parodos atidarymo metu taip pat suskambo grupės BETE SMATE bei Janis Amantovs & friends atliekamos muzikos garsai.
Daugiau apie autorių:
Algis Kriščiūnas (g. 1968), lietuvių menininkas gimęs ir užaugęs Vilniuje, pastaruoju metu daugiau laiko gyvena Kanarų saloje Fuerteventūroje. Seniau žinomas kaip populiariausių žurnalų fotografas ir grupės Foje būgnininkas, jis vėl sugrįžo prie savo tikrojo pašaukimo – tapybos ir poparto. Egzistencializmas ir žmonių santykių psichologija visada atsispindėjo Kriščiūno kūryboje. Gal todėl jo paveikslai randa kelią į kiekvieno žiūrovo širdį.
Paroda „Dideli nematomi dalykai“ Baroti galerijoje veiks iki birželio 21 d.

Festivalio remėjai
Festivalio mecenatas
Generalinis remėjas
Festivalį finansuoja
Didysis bičiulis
Didysis partneris
Didysis remėjas
IT, media
Festivalio viešbutis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Renginio mecenatas
Didysis bičiulis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Generalinis remėjas
Didysis partneris
Didysis remėjas
Festivalį finansuoja
IT, Media
Festivalio viešbutis