Baigėsi pirmoji festivalio diena

Kruizinių laivų terminalą užvaldė šalies džiazo muzikos žvaigždės

Baigėsi pirmoji 23-iojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio pagrindinių koncertų diena. Ketvirtadienį didžiąją festivalio sceną Kruizinių laivų terminale užvaldė jaunieji šalies džiazo muzikos talentai ir vienos iš garsiausių Lietuvos džiazo muzikos grupių. Tai Klaipėdos džiazo muzikos konkurso „JAZZ talentai 2017" laureatai, Klaipėdos universiteto Džiazo katedros absolventai, „Jazz miniatures“ ir „Gin'Gas“, kurie perdavė estafetę dar audringesniam penktadieniui.

Penktadienį 10.00 val. visi, kurie siekia įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą yra kviečiami į nemokamą Klaipėdos „Medeinės“ mokykloje (Panevėžio g. 2, Klaipėda) vyksiantį seminarą „Muzika gydo“. Čia itin laukiami žmonės su fizine negalia. Seminaro garbės svečiai: JAV ir už jos ribų puikiai žinomas mušamųjų virtuozas Vern Spevak, kritikų Čikagos džiazo ikona vadinamas trimitininkas David Katz bei Dublino gospelo choro nare Raimonda Masiulyte-Ramchurn. Seminarą ves muzikos pedagogas Linas Švirinas.

18.00 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į „Džiazuojančių“ jachtų paradą vyksiantį Danės upėje. Jos metu Danės upę puoš džiazuojančios jachtos bei skambės S. Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestro atliekama muzika. 18:15 val. Klaipėdos piliavietėje bus iškilmingai pakelta Klaipėdos miesto vėliava, muzikuojant Klaipėdos džiazo orkestrui.

Nuo 18.30 val. muzika netils Kruizinių laivų terminale. Scenoje pasirodys savo šalyje sparčiai išpopuliarėjęs ir vienas talentingiausių pastarojo meto Estijos džiazo muzikos kolektyvų Janno Trump & Trump Conception, daininkas ir kompozitorius Jonas Sakalauskas kartu su dirigentu Pavel Klimashevsky, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu orkestru, Sauliumi Šiaučiuliu, Pauliu Stonkumi, Eugenijumi Jonavičiumi ir Edmundu Federavičiumi, lyg dangaus pakylės Dublino gospelo choras, o vakarą užbaigs charizmatiškoji džiazo atlikėja ir gitaristė Nina Attal.

Žinia, 23-iasis festivalis, kaip ir dera prie jūros gimusiam bei augusiam festivaliui, taip pat bus pagardintas plazdenančių burių prieskoniu.

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos „Baltic Sail“ uostu. 10 išskirtinių burlaivių – „Kapitan Borchardt“, „Bryza H“, „Antica“, „Ark“, „Baltic Star“, „Zia“ ir kt. – neabejotinai įkvėps jūrinės dvasios bei vasaros nuotaikos, o klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės ne tik jai grožėtis, bet ir juos aplankyti ar jais pasiplaukioti.

Tęsiant ilgametę festivalio bei Lietuvos buriuotojų sąjungos draugystę, pirmąjį birželio savaitgalį startuos ir jau tradicine tapusi regata „Jūrinių jachtų taurė – Klaipėda Jazz Race“, kurioje dalyvaus stipriausios Lietuvos kreiserinės jachtos. Dauguma plaukimų vyks Baltijos jūroje, o vienas – 16.00 val. penktadienį – specialiai Kuršių mariose, kad festivalio žiūrovai galėtų iš arti pasimėgauti baltasparnių jachtų kova.

 

Festivalio remėjai
Festivalio mecenatas
Generalinis remėjas
Festivalį finansuoja
Didysis bičiulis
Didysis partneris
Didysis remėjas
IT, media
Festivalio viešbutis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Renginio mecenatas
Didysis bičiulis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Generalinis remėjas
Didysis partneris
Didysis remėjas
Festivalį finansuoja
IT, Media
Festivalio viešbutis