23-iasis festivalis

Dešimčių tūkstančių gerų žmonių fiesta

Daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės, beveik trys dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, meninių projektų, renginių ar seminarų, kelios dešimtys burėmis pasidabinusių laivų bei šimtai džiazuojančius vėjus gaudančių buriuotojų ir, kas svarbiausia, dešimtys tūkstančių Klaipėdą užplūdusių gerą muziką mylinčių gerų žmonių – visa tai uostamiestį sudrebinsiantis jau 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.
Džiazuojančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta šiemet, Klaipėdai minint Lietuvos kultūros sostinės titulu paženklintus metus, truks ir gerokai ilgiau, nei įprastai – visą savaitę. Pirmieji renginiai startuos jau pirmadienį, o į pagrindinius koncertus Kruizinių laivų terminale Klaipėdos pilies džiazo festivalis šiais metais kvies ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį.
Išskirtina, kad 23-iojo festivalio globėja tapo Lietuvos garbės konsulė Naujajame Orleane (JAV) Jacquelyn Sophie Brechtel Clarkson.

Muzikos stilių įvairovė
Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorės Ingos Grubliauskienės teigimu, 23-iojo festivalio žiūrovams tradiciškai paruoštas NEMOKAMAS, muzikos stilių įvairove pasižymintis unikalus džiazo ir „world“ muzikos kokteilis bei skaičiuojama, kad iš viso šiemet pagrindiniuose festivalio koncertuose birželio 1-3 dienomis pasirodys daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų – nuo savo muzikinę karjerą dar tik pradedančių jaunųjų talentų iki garsiausių pasaulio muzikos žvaigždžių.
„Vienas ryškiausių šių metų festivalio programos karūnos brangakmenių – „Grammy“ nominantas, trimitininkas ir dainininkas Till Bronner, – sako I. Grubliauskienė. – Tai vienas garsiausių Vokietijos džiazo muzikantų, kuris nesistengia būti į nieką panašus, jis tiesiog – unikalus! Tai įrodo ne tik jo gebėjimas elegantiškai ir subtiliai balansuoti tarp grojimo trimitu ir dainavimo, bet ir jo išskirtinis talentas sukurti nepakartojamą, saulėtą ir šviesią atmosferą scenoje. Festivalyje Till Bronner pasirodys kartu su savo muzikantų grupe.“

Pasinerti į nenuilstamą džiazo ritmą pagrindiniuose festivalio koncertuose taip pat kvies vienas žymiausių Lenkijos bosinės gitaros virtuozų ir džiazo muzikos revoliucionierių Wojtek Pilichowski, nepaprasto talento atlikėjas iš Kroatijos Daniel Čačija, net 30 atlikėjų ir muzikantų sudėties dangiškasis Dublino gospelo choras, būgnininkas, perkusininkas Vern Spevak ir trimito virtuozas David Katz iš JAV, Estijos džiazo elitui priklausančius muzikantus suvienijęs Janno Trump & Trump Conception, Baltarusijos džiazo piratai Chiefs Band, Klaipėdos džiazo orkestras, Gin’Gas, Jazz miniatures ir kt.
„Ateinantį savaitgalį uostamiestyje prognozuojamas ir stiprus, viską „nusiaubiantis“ funk ir soul muzikos uraganas Funk‘n‘Stein“, – juokaudama teigia I. Grubliauskienė. 8 muzikantų grupė iš Izraelio Funk‘n‘Stein – tai absoliutus funk ir soul muzikos fenomenas, dar vadinamas „nesustabdoma funk ritmo mašina“. Per daugiau nei 15 gyvavimo metų išskirtinės charizmos grupė savo neįprastais, tik jiems būdingais, pamišusiai hipnotizuojančiais, originaliais ir gyvais pasirodymais užvaldė nesuskaičiuojamą galybę gerbėjų širdžių ne tik Izraelyje, bet ir už jo ribų.

Dar vienas iš šių metų festivalio perlų – charizmatiškoji džiazo atlikėja ir gitaristė iš Prancūzijos Nina Attal, kuriai nėra ribų. Jai tik 25-eri, tačiau ji jau gali pasigirti daugiau nei 1,5 mln. savo vaizdo įrašų peržiūrų ir daugiau nei 500 pasirodymų visame pasaulyje.
Festivalis jau neįsivaizduojamas ir be „Jam session‘ų“, išsiskiriančių savo unikalia aura ir apipintų aibe nepamirštamų legendų. Šiemet jie – klube „Kaštonas“, iškart po pagrindinių koncertų penktadienį ir šeštadienį.

Dėmesys jauniesiems talentams
23-iojo festivalio startą pirmadienį paskelbs naujas Klaipėdos džiazo muzikos konkursas „JAZZ talentai 2017”.
Restorano „Pilies uostas“ (Žvejų g. 24) lauko terasos scenoje susirungs beveik 10 geriausių jaunų muzikantų suburtų muzikos grupių iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos. Juos vertins tarptautinė komisija, tarp kurios narių – vieno žymiausių Ispanijoje Valensijos „Sedajazz“ festivalio organizatorius Francisco Angel Blanco „Latino“, tarptautinio Kijevo džiazo festivalio „Yednist“ vadovas Sergej Grabar, tarptautinio Odesos džiazo festivalio organizatorė Natalia Artnova.
„Dėl daugelio priežasčių Klaipėda pagrįstai yra vadinama Rytų Baltijos Naujuoju Orleanu, tad Lietuvos uostamiesčiui tiesiog privalu tapti ir viena iš pagrindinių jaunųjų muzikantų profesionaliosios karjeros startinių scenų“, – pažymi I. Grubliauskienė.
Naujojo tarptautinio Klaipėdos džiazo muzikos talentų konkurso „JAZZ talentai 2017” nugalėtojams atiteks net 1,5 tūkst. eurų piniginis prizas bei bus suteikta galimybė pasirodyti vienoje scenoje kartu su didžiausiomis pasaulio džiazo muzikos žvaigždėmis pagrindinių festivalio koncertų metu.

Aibė kitų džiazuojančių renginių
Trečiadienį festivalis pakvies į poparto kūrėjo, tapytojo, knygų iliustratoriaus, fotografo, muzikanto ir dainų tekstų autoriaus Algio Kriščiūno darbų parodą Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1) „Gyvenimo džiazas“. Džiazuojančios dvasios kupino renginio metu suskambs ir BETE SMATE bei Janis Amantovs & friends atliekamos muzikos garsai.
Beje, A. Kriščiūno sukurtas siurrealistinis trimitininkas tapo 23-iojo festivalio naujuoju simboliu. „O apie trimitininką istorija tokia – juk tai visų laikų džiazo legenda Louis Armstrong! Jo grojimas ir balsas man yra geros muzikos etalonas. Todėl pavaizdavau jį virš Klaipėdos, kaip virš miesto skambančio džiazo simbolį“, – pažymi A. Kriščiūnas.
Ketvirtadienį visi jaunieji, ir ne tik, Klaipėdos muzikantai kviečiami į nemokamą JAV ir už jos ribų puikiai žinomo perkusionisto, mušamųjų virtuozo Vern Spevak ir kritikų tikra Čikagos (JAV) džiazo ikona vadinamo trimitininko David Katz meistriškumo pamoką S. Šimkaus konservatorijos bendrabučio salėje.
Festivalis tradiciškai ypatingą dėmesį skirs ir žmonėms su negalia bei penktadienį pakvies į jau antrąjį unikalų, nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“. Tai seminaras, į kurį kviečiami atvykti visi, kurie siekia įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą, nes festivalio komanda tiki, kad muzika daro stebuklus! „Medeinės“ mokykloje vyksiančio šiųmetinio muzikos terapijos seminaro svečiai – V. Spevak, D. Katz ir Dublino gospelo choro narė Raimonda Masiulytė-Ramchurn. Seminarą ves muzikos pedagogas Linas Švirinas.
Beje, taip pat tradiciškai pagrindinių festivalio koncertų metu bus sumontuota ir speciali pakyla judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Net trys regatos
23-iasis festivalis, kaip ir dera prie jūros gimusiam bei augusiam festivaliui, taip pat bus pagardintas plazdenančių burių prieskoniu.
Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos „Baltic Sail“ uostu. 10 išskirtinių burlaivių – „Kapitan Borchardt“, „Bryza H“, „Antica“, „Ark“, „Baltic Star“, „Zia“ ir kt. – neabejotinai įkvėps jūrinės dvasios bei vasaros nuotaikos, o klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės ne tik jai grožėtis, bet ir juos aplankyti ar jais pasiplaukioti.
Tęsiant ilgametę festivalio bei Lietuvos buriuotojų sąjungos draugystę, pirmąjį birželio savaitgalį startuos ir jau tradicine tapusi regata „Jūrinių jachtų taurė – Klaipėda Jazz Race“, kurioje dalyvaus stipriausios Lietuvos kreiserinės jachtos. Dauguma plaukimų vyks Baltijos jūroje, o vienas – penktadienį popiet – specialiai Kuršių mariose, kad festivalio žiūrovai galėtų iš arti pasimėgauti baltasparnių jachtų kova. Regatos nugalėtojams atiteks „Klaipėda Jazz“ pereinamoji taurė. Beje, penktadienį vakare Danės upėje bus surengtas jau antrasis „džiazuojančių“ jachtų paradas.
Duoklę festivalis atiduos ir jauniesiems miesto buriuotojams. Sekmadienį vidurdienį, tik jau Drevernoje, džiazuojančioje regatoje tarpusavyje susirungs vaikų „Optimist“ klasės jachtos.

Festivalio remėjai
Festivalio mecenatas
Generalinis remėjas
Festivalį finansuoja
Didysis bičiulis
Didysis partneris
Didysis remėjas
IT, media
Festivalio viešbutis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Renginio mecenatas
Didysis bičiulis
Didieji remėjai
Informaciniai remėjai
Generalinis remėjas
Didysis partneris
Didysis remėjas
Festivalį finansuoja
IT, Media
Festivalio viešbutis